תמונה

שימוש ממושך בטיפות פרד-פורטה

הפורום עוסק בכל הקשור למחלות וניתוחי עיניים: ניתוחי קרנית ורשתית, קטרקט ועדשות להשתלה, שיטות קונבנציונליות להסרת משקפיים, גלאוקומה, דלקות עיניים ומחלות עצב הראייה (נוירואופטלמולוגיה).

מנהל: דר משה מלכין

נקודת מבט

שימוש ממושך בטיפות פרד-פורטה

הודעהעל ידי נקודת מבט » ו' ינואר 05, 2018 6:52 am

שלום לרופאי הפורום,
כבר יותר מחודשיים שהעיניים דומעות ללא הרף ואדומות.
אתמול רשם לי הרופא טיפות פרד-פורטה (1X3) והורה לי להשתמש בהן "עד שהבקבוק ייגמר", וכן רשם טיפות רלסטט למשך כמה חודשים.
ראיתי בעלון של פרד-פורטה שאין להשתמש בטיפות אלה במשך יותר מ-10 ימים.
האמנם מותר לי להשתמש בשני סוגי הטיפות במשך תקופה כל כך ארוכה?
תודה מראש על עזרתכם.

סמל אישי של המשתמש
דר משה מלכין
יצירת קשר:

Re: שימוש ממושך בטיפות פרד-פורטה

הודעהעל ידי דר משה מלכין » ו' ינואר 05, 2018 7:20 am

הרופא יודע מה כתוב בעלון. כנראה הצצב אצלך לא טוב, ויש צורך במתן ממושך יחסית של פרדפורטה-תוך כדי מעקב. רלסטט ניתן לקחת בשקט הרבה חודשים.
בברכה,
ד"ר משה מלכין
התמחות על בניתוחי קטרקט ולייזר
מרפאה: ה' באייר 12, ככר המדינה, תל-אביב
טל': 03-6913777

מרים

דלקת אוביאיטיס

הודעהעל ידי מרים » ד' מאי 23, 2018 10:31 am

לפני כשבוע ביקרתי את רופא המומחה לאוביאיטיס אני כל הזמן במעקב אחר העיניים לבדוק אם חלילה לא חדר חיידק (הרפס למשל) ופתאום הרופא מגלה שהדלקת חזרה קיבלתי ממנו קוקטייל טיפולי לעיניים בשתי העיניים סטרואידים, אטרופן למניעת הדבקות הקשתית וטיפות קומביגן להורדת לחץ כבר בתחילת הטיפול התלוננתי שאני רואה מסך ערפילי לא לאורך כל היום לפעמים אני רואה בסדר בעין ימין ולפעמים עד ערפל הרופא אומר שזה בגלל האוביאיטיס מה זה הערפל הזה ? זה משהו שהוא קבוע עד לפני כמה שבועית ראיתי מצויין בשתי העיניים (עם משקפיים)אולי עין ימין בעייתית אני מודאגת מתה מפחד אם לא אראה טוב בעין. הרופא בלי טיפול מקדים של טיפות וכאלה ישר עלה על הדלקת האם אפשר להגדיר מה מיקום הדלקת ?

סמל אישי של המשתמש
דר משה מלכין
יצירת קשר:

Re: שימוש ממושך בטיפות פרד-פורטה

הודעהעל ידי דר משה מלכין » ב' יוני 11, 2018 6:23 am

אטרופין גורם לראיה מטושטשת בגלל האישון המורחב והגבלת ההסתגלות לראיה מקרוב (אקומודציה). יכול להשפיע כ 10 ימים
בברכה,
ד"ר משה מלכין
התמחות על בניתוחי קטרקט ולייזר
מרפאה: ה' באייר 12, ככר המדינה, תל-אביב
טל': 03-6913777

חזור אל “פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים