בדיקת ראייה אונליין13316

 

 

 

 

מבחן עיוורון צבעים למבוגרים מבחן אישיהארה (Ishihara).

אחת הדרכים הנפוצות לאבחון עיוורון צבעים היא מבחן הקרוי מבחן אישיהארה (Ishihara). מבחן זה מכיל תרגילים שונים בהם מוצגים סימנים שונים המורכבים מנקודות בצבעים שונים ועל הנבחן להגיד מהו המספר או הצורה המופיעה בתמונה, אדם שלא סובל מעיוורון צבעים יוכל להבחין בקלות מהו הסימן המוצג ואדם הלוקה בעיוורון צבעים יתקשה להבחין או יראה מספר/צורה שונה.

 

 

 

 

בדיקת עיוורון צבעים לילדים

בעזרת צורות הנדסיות בודק המבחן האם ילדתך סובל מעיוורון צבעים. ילד/ה שאינו סובל מעיוורון צבעים יבחין בכל הצורות או התמונה, לעומתו, ילד/ה הסובלים מהבעיה לא יבחינו בתמונה או בכל הצורות. מבחן נוסף קיים לילדים שיודעים מספרים.

 

 

 

 

מבחן לבדיקת ראיה
מבחן סטנדרטי לבדיקת חדות ראיה, על הגולש לעקוב אחר הנחיות האתר ולעמוד במרחק מתאים. חשוב לדעת, חדות ראייה של 20/200 מקבילה ל-6/60 (חדות ראיה גרועה). כמו כן חדות ראייה של 20/20 מקבילה ל-6/6 (חדות ראייה טובה).

 

בדיקה לראייה ירודה | בדיקה להתאמת עזרי ראייה

במה שונה בדיקת ראייה ירודה מבדיקת ראייה סטנדרטית?

 

 

 

מבחן לבדיקת אסטיגמציה (צילינדר)
אסטיגמציה או בשמה האחר ‘‘צילינדר’‘ היא ליקוי בעין בשל התקמרות בלתי שווה של הקרנית או העדשה בעין. במצב זה, המוקד המתקבל מורכב משתי נקודות שונות הממוקמות במיקומים שונים בעין. הדבר גורם לעיוות קרני האור המגיעות אל העין ולראיה מטושטשת לרחוק ולקרוב.

 

 

 

 

בדיקה למציאת הכתם העיוור
לכל עין יש "כתם עיוור", בנקודה שבה הרשתית מתחברת עם עצב הראייה, לא קיימת רגישות לאור ובכך נוצרת נקודה שחורה במרחב הראייה, תופעה זו מתרחשת בגלל ראש עצב הראייה. ה"כתם העיוור" ממוקם במקום שכל הנוירונים (תאי עצב) נאספים יחדיו, כאשר עצב הראייה אחראי להעביר את המידע הישר אל המוח.

 

 

 

 

מבחן אמסלר גריד
הבדיקה נקראת אמסלר "גריד"(רשת) – Amsler Grid, בדיקה פשוטה אשר באה לאבחן פגמים באזור המקולה (האזור האחראי על חדות הראייה).