הניה ליכטר

סיימה בהצטיינות יתרה את בית הספר לרפואה בטכניון בחיפה והתמחות ברפואת עיניים במרכז הרפואי ‘‘רבין’‘ (בילינסון). את התמחות העל בניתוחי תשבורת (רפרקציה) בלייזר, קרנית ועין חיצונית עשתה בבית החולים האוניברסיטאי Emory שבאטלנטה, ג'ורג'יה (ארצות הברית), הנחשב לאחד המרכזים המובילים והמתקדמים בעולם בתחום ניתוחי התשבורת, הקרנית והקטרקט.

ד’‘ר ליכטר חברה באקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים (American Academy of Ophthalmology), בארגון האמריקאי לניתוחי קטרקט ותשבורת (American Sociey of Cataract and Refractive Surgery) ובאיגוד רופאי העיניים בישראל. ד’‘ר ליכטר עוסקת במחקר ופרסמה מחקרים רבים, כתבה פרקים בספרים מקצועיים וקיבלה מענקי מחקר. היא מציגה את עבודותיה בכנסים בארץ ובעולם. כמו כן, היא מדריכה סטודנטים לרפואה ולאופטומטריה.

ד’‘ר ליכטר, מומחית קרנית, נמנית כיום עם הצוות הרפואי של ‘‘עיניים’‘, שם מרכזת את הטיפולים בעין עצלה אצל מבוגרים בשיטת  נוירוויז'ן, את ניתוחי הקרוס-לינקינג (Corneal Linking Cross) למניעת התקדמות מחלת הקרטוקונוס ומבצעת ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר. כמו כן ד’‘ר ליכטר אחראית ארצית לפענוחי טופוגרפיות של הקרנית במכון מור.
ד’‘ר ליכטר מנתחת עיניים בכירה במרכזים הרפואיים ‘‘עיניים’‘ בת’‘א, י’‘ם ו ‘‘שבע עיניים’‘ בב’‘ש.

 

ירושלים | טל: 3122 * | דוא"ל: [email protected]