ליקויי ראייה 2440

ליקויי ראייה

ליקויי ראייה, סקירה כללית

מאת: סימה מיכאלי, אופטומטריסטית ותרפיסטית, מחברת הספר לראות טוב יותר608

אצל האדם הפרימיטיווי, החי במרחבי הטבע, היו החושים מפותחים מאוד, כי בהם הייתה תלויה הישרדותו. חוש הראייה שלו למרחקים היה חד. הוא הבחין בפרטים קטנים וגם קלט את סביבתו בראייה כוללת. משהתפתחה תרבותו של האדם הפרימיטיווי, והוא החל ללמוד לקרוא

אסטיגמציה | צילינדר | אסטיגמטיזם בעין

מאת: ד"ר ד''ר אורי מלר5720

באופן תקין, קרני האור המגיעות אל העין בדרכן אל הקשתית, אמורות להישבר כך שהמוקד ימוקם במרכז הרשתית (מקולה). במצב נורמאלי זה נוכל לראות את הדמות מולנו באופן ברור. במצב הקרוי קוצר-ראיה, מוקד זה יתקבל לפני הרשתית,

בדיקה לראייה ירודה | בדיקת להתאמת עזרי ראייה

במה שונה בדיקת ראייה ירודה מבדיקת ראייה סטנדרטית? עם העלייה בתוחלת החיים, אחוז האנשים הסובלים מליקויי ראייה הולך וגדל. ראייה ירודה מוגדרת כפגיעה קשה בחדות הראייה או בשדה הראייה, ושאינה ניתנת לתיקון באמצעות משקפיים רגילים או עדשות מגע.

זוקן ראייה, פרסביופיה, Presbyopia

מאת: ד"ר משה מלכין918

פרסביופיה ,הינו ליקוי ראייה, ולמעשה מהווה את הליקוי הנפוץ ביותר. להבדיל מליקויים אחרים, פרסביופיה קשור לגיל, ומתרחש ברוב המקרים בשנות הארבעים לחיי האדם (בממוצע מגיל44). ליקוי זה מתבטא בחוסר יכולת לראות...

ניסטגמוס, התקדמות בהבנתו וטיפולו של הריצוד העיניים

מאת: ד"ר קלאודיה יהלום189

לאנשים הסובלים מניסטגמוס יש בדרך כלל מגוון רחב של פגיעה בראייה: מראייה כמעט תקינה ועד לעיוורון על פי חוק. במדינת ישראל כ- 7.6% מהילדים ( גילים 0-18) אשר קיבלו תעודת עיוור, סובלים מניסטגמוס כסיבה העיקרית לעיוורון.מספר יהיה הרבה יותר גבוה, אם נכלול ילדים הסובלים מלבקנות, אשר כ- 90% מהם סובלים גם מניסטגמוס.

עיוורון צבעים, עיוורי צבעים, Color Blindness

מאת: ד"ר משה מלכין745

עיוורון צבעים, בשום אופן אינו צורה של עיוורון, אלא ליקוי בדרך בו אנו מבחינים בצבעים. נדיר שעיוורי צבעים רואים רק גוונים של אפור, ללא הבחנת צבעים בכלל. עיוורוןצבעים יכול לנבוע עקב מצב תורשתי, או להיגרם ע’‘י מחלה של עצב הראייה או הרשתית.

עין עצלה, אמבליופיה, Lazy Eye

מאת: פרופ' פנחס נמט868

מהן הסיבות להתפתחות עין עצלה? האם ניתן לתקן עין עצלה בכל גיל? מהו הטיפול המומלץ לעין עצלה? אמבליופיה, עין עצלה, היא מצב אשר בו עין שהיא בריאה פיזית ותקינה למראה, אינה מצליחה להגיע לחדות ראייה מספקת גם לא באמצעות משקפיים, ניתוח לייזר להסרת משקפיים או עדשות מגע.

קוצר ראייה, מיופיה, Myopia

מאת: אופטומטריסט רפי מסיקה2128

מהו קוצר ראיה? האם ניתן למנוע קוצר ראיה? מהי מיופיה? קוצר ראיה מאופיין בסימפטומים כגון: ראיה מטושטשת בעיקר לרחוק, תחושת עייפות, כאבי ראש ולעיתים יכול להוביל גם לאדמומיות בעיניים. קצרי ראיה מאופיינים בראיה חלשה לרחוק. קוצר ראייה מהווה את הליקוי הנפוץ ביותר בעולם, במקומות כמו יפן, סינגפור וטיוואן, לאחד מכל שלושה או לאחד מכל שני מבוגרים יש קוצר ראייה.

ראיה ירודה, Low Vision

מאת: אופטומטריסט עדי קרמר, מומחה לראייה ירודה688

ראייה ירודה מוגדרת כפגיעה קשה בחדות הראייה או בשדה הראייה , שאינה ניתנת לתיקון באמצעות משקפיים רגילים , עדשות מגע, ניתוח או טיפול תרופתי אחר. ברוב המקרים מדובר באנשים מבוגרים , מעל גיל 65 עם מחלות עיניים אופייניות לגילם רובם פוגעות ברשתית העין כגון : ניוון מקולרי גילי (AMD ) ,היפרדות רשתית , ורטינופתיה סוכרתית. ישנם מחלות עיניים נוספות היכולות לגרום לראייה ירודה – גלאוקומה, פגיעה בעצב הראייה , פגיעות עיניים שונות וכו'.

רוחק ראייה, היפרופיה, Hyperopia

מאת: אופטומטריסט רפי מסיקה1029

נתאר תחילה עין תקינה ללא ליקוי ראייה.צורת העין דומה לכדורהחלק הקדמי בולט יותר ושקוף, דרכו חודרות קרני האור אל הרשתית. מאחורי החלק הקדמי השקוף (הקרנית) נמצאת הקשתית ....