מחלות עיניים 6465

מחלות עיניים

מחלות עיניים לפי סדר האלף בית 2158

מחלות עיניים לפי סדר האלף ביתסקירה מקיפה על מרבית מחלות העיניים, עשרות מאמרים הכוללים הסברים מעמיקים ותמונות רלבנטיות על מחלות עיניים. מחלות עיניים שכיחות כגון קטרקט וגלאוקומה, מחלות הקשורות לרשתית העין: ניוון רשתית וחור מקולרי, דלקות עיניים ומחלות עצבי הראייה. לכל מחלה סיקור רחב הכולל הקדמה, סימפטומים ודרכי טיפול: תרופתי או ניתוחי.

כל המידע על ניתוח קטרקט 1777

כל המידע על ניתוח קטרקטהכל על ניתוח קטרקט, מהו קטרקט? מתי יש לעבור ניתוח קטרקט? מהם הסיכונים? אילו עדשות מומלץ להשתיל ומה מתאים עבורי: עדשה רגילה, עדשה טורית או אולי עדשה מולטיפוקלית? מהם סיכויי ההצלחה בניתוח? מתי יש לעבור ניתוח קטרקט? ניתוח קטרקט הינו הניתוח השכיח ביותר בעולם אחרי ברית מילה כמובן, לשם המחשה בישראל מבוצעים מידי שנה קרוב ל-60 אלף ניתוחים אשר מחציתם מבוצעים במרכזים פרטיים והיתר בבתי חולים ציבוריים. ניתוח קטרקט נעשה לרב בהרדמה מקומית ורק במקרים מסוימים מבוצע בהרדמה כללית. באתר ניתן לקבל את כל המידע הרלבנטי על ניתוח קטרקט המודרני כולל קטרקט בלייזר שנכנס למרכזים הפרטיים בשנים האחרונות ומציע מספר יתרונות ביניהם הפחתת אנרגיית האולטראסאונד ממכשירי הפאקו, דיוק מירבי בפתיחת קופסית העדשה וחתכים מדוייקים בקרנית העין המסייעים למנתח בהוצאת הקטרקט. ניתוח קטרקט עבר מהפכה בעשות האחרון עם הופעת מכשור ועדשות מתקדמות המאפשרות ביצוע ניתוחי בחתך הקטן מ2.5 מ''מ, בנוסף עדשות מתקדמות המאפשרות חזרה מהירה לראייה מושלמת לקרוב או לרחוק ואף לכל המרחקים עם עדשה מולטיפוקלית מתקדמת.

גלאוקומה 719

גלאוקומהמהי גלאקומה? מדוע נחשב גלאוקומה לגנב השקט של הראייה? מהם הטיפולים המומלצים, ניתוח, לייזר או טיפול תרופתי בגלאוקומה. מה האפשרויות בגלאוקומה לשתלים זעירים? גלאוקומה הינה אחת הסיבות העיקריות לעיוורון בעולם המערבי. שכיחות הגלאוקומה בעולם המערבי הוא כ2% בממוצע. שיעור זה אף מוכפל ומגיע עד לכ- 4% בקרה אוכלוסיית הגיל מעל 7 שנה. טיפול הלייזר בגלאוקומה ממלא תפקיד זה בהצלחה מזה שנים רבות. הוא משמש כמעין "תרופה כירורגית", הניתנת מדי פרק זמן ארוך ושמורידה את הלחץ התוך עיני ברוב חולי הגלאוקומה. המחלה הינה מחלה הגורמת נזק שהולך ומתקדם לעצב הראייה עם אובדן הולך ומתקדם של חלקים בשדה הראייה. אם המחלה לא מטופלת היא מביאה בסופו של דבר לעוורון. עם טיפול נכון ניתן למנוע את הפגיעה בראייה כמעט בכל המקרים. המחלה קיימת בערך ב 2% מהאנשים מעל גיל 40, כלומר ב1 מתוך 50 אנשים.

מחלות עיניים שכיחות ונפוצות 1739

מחלות עיניים שכיחות ונפוצותקטרקט (ירוד), גלאוקומה (לחץ תוך עיני), ניוון הרשתית ויובש עיניים הינן הנפוצות ביותר בקרב מחלות העיניים. מהו הטיפול המקובל לכל מחלה? האם הטיפול כירוגי או תרופתי? מחלות עיניים נפוצות בכל גיל, מחלות מסויימות כגון ניוון הרשתית וקטרקט נפוצות יותר בקרב אנשים מבוגרים, יובש עיניים נפוף בכל גיל ובקרב נשים באחוז גבוה יותר, שעורה בעין לעומתם נפוצה בכלל האוכלוסיה וניתן לטפל בה במקרים רבים ללא התערבות כירוגית או תרופתית.

דלקות עיניים | טיפול מומלץ לדלקת בעין 2477

דלקות עיניים | טיפול מומלץ לדלקת בעיןמהי דלקת עיניים? כיצד מגדירים דלקת בעין ומהו הטיפול המומלץ? לעיתים דלקת בעיניים מופיעה ביחד עם צינון וחום גבוה, האם יש קשר בין התבערה בגרון לבין ההפרשות בעין? לעיתים דלקת עיניים יכולה ללוות מחלות של דרכי הנשימה, הנפוצות מאוד בתקופת החורף. דלקות עיניים יכולות להיגרם מנגיף והן הנפוצות ביותר. דלקת בעין נפוצה מאוד במיוחד בקרב ילדים, אך גם לא מעט מבוגרים סובלים ממנה. לעיתים הדלקת מופיעה בעין אחת ולפעמים דלקת עיניים בשתיהן. דלקות עיניים יכולות להתבטא במקומות שונים בעין, זיהום ויראלי או חיידקי או כתוצאה מאלרגיה. מרבית דלקות העיניים (Eye Infections) אינן מסוכנות, אולם אם מזניחים את הטיפול בהן הן עלולות להתפשט ולגרום לנזק קבוע לעין ולראייה. יש לשמור על היגיינת הידיים, לאסור שימוש במגבות משותפות, להיזהר במגע של בקבוק טיפות העיניים עם העין באופן ישיר, ומכניסה לבריכות ציבוריות. מסיבות אלה, מומלץ להשאיר את הילד בבית ולא לשלחו למוסד חינוכי מחשש להחרפת הדלקת והידבקותם של ילדים נוספים. מבחר מאמרים על דלקת בעיניים.

מחלות קרנית, ניתוחי קרנית 1460

מחלות קרנית, ניתוחי קרניתהכל על מחלות קרנית העין: מהו קרטוקונוס וכיצד מטפלים? מתי זקוקים להשתלת קרנית ואיזו פרוצדורה המנתח בוחר? מתי נבחר בקרוס לינקינג ומתי בעדשות קשות או אולי השתלת טבעות לעצירת קרטוקונוס? מהו פטריגיום ומתי יש צורך בהתערבות כירוגית להסרתו? קרנית העין הינה השכבה הקדמית של העין ומשמשת כ''חלון'' קדמי דרכו אנו רואים את העולם. הקרנית הינה רקמה שקופה לחלוטין, ללא כלי דם, הבנויה מרקמת קולגן שקופה, בעלת מבנה מעוגל וסימטרי. במידה ונפגמת שקיפות הקרנית כתוצאה מהצטלקות או מעיוות צורתה, עלולה להיפגע חדות הראייה. מחלות מסוימות כגון: כיב קרניתי, צלקות בקרנית, בצקת כרונית עלולות לפגום בשקיפות הקרנית בקמירות התקינה שלה (מחלות קרטוקונוס ופטיריגיום), או בשכבת הדמעות המצפה אותה ולגרום ליובש עיניים.

מחלות רשתית העין, ניתוחי רשתית 2676

מחלות רשתית העין, ניתוחי רשתיתהכל על מחלות רשתית העין: מהו חור ברשתית (חור מקולרי)? מהו ניתוח ויטרקטומי והאם הוא מבוצע בהרדמה כללית? מהם הסיבוכים הנגרמים לרשתית ממחלת הסוכרת? מתי יש צורך בהזרקת אבסטין לעין? האם קיים הבדל בין לוסנטיס, אבסטין או אייליה בהזרקות תוך עיניות? מדוע חלקנו חווים גופים צפים בשדה הראייה כגון זבובים, חוטים וכדומה? מהם החידושים בטיפול ניוון הרשתית ומהו הטיפול המקובל בחסימת כלי דם עורקים וורידים? מתי ניתן לבצע טיפולי לייזר לא פולשניים והאם אפשר לבצע טיפולים מסוג זה במרפאת רשתית ולא בחדר ניתוח? ניתן לדמות את רשתית העין לפילם במצלמה. הרשתית הינה השכבה הפנימית של העין המרפדת מבפנים את חלל העין. הרשתית מורכבת מ-10 שכבות תאים וסיבי עצב, והיא מכילה את קולטני הראייה (פוטורצפטורים) שתפקידם לקלוט את קרני האור שמגיעים מחוץ לעין ועוברים דרך הקרנית, האישון, העדשה והגוף הזגוגי, עד להתמקדותם לבסוף על גבי הרשתית. במרכז הרשתית נמצא הכתם הצהוב (Macula), שבו מרוכזות בצפיפות קולטני הראייה. אזור זה מהווה את מרכז הראייה, והוא אחראי על הראייה החדה וראיית צבעים. הרשתית מחוץ למקולה אחראית על ראייה היקפית וראייה בחשיכה.

מחלות עצבי הראייה, נוירואופטלמולוגיה 1121

נוירואופטלמולוגיה הינה תת-מקצוע העוסק בהפרעות העצביות של מערכת הראייה. כיוון שקרוב ל-45% מהמוח קשור במערכת הראייה, הרי מדובר בהרבה מחלות של מערכת העצבים. הנוירואופטלמולוג אמון על שילוב הבדיקה האופטלמולוגית השלמה בידע מעמיק במחלות מערכת העצבים ומחלות כלליות אחרות.

פורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים מספק מענה לשאלות בתחום מחלות וניתוחי עיניים, ילדים ופזילות. הפורום עוסק במחלות וניתוחי עיניים: קרנית, רשתית, ניתוחי קטרקט, דלקות עיניים, בעיות תשבורת ודרכים קונבנציונליות להסרת משקפיים.