מחלות עיניים 38

כל המידע על ניתוח קטרקט 8

הכל על ניתוח קטרקט, מהו קטרקט? מתי יש לעבור ניתוח קטרקט? מהם הסיכונים? אילו עדשות מומלץ להשתיל ומה מתאים עבורי: עדשה רגילה, עדשה טורית או אולי עדשה מולטיפוקלית? מהם סיכויי ההצלחה בניתוח? מתי יש לעבור ניתוח קטרקט? ניתוח קטרקט הינו הניתוח השכיח ביותר בעולם אחרי ברית מילה כמובן, לשם המחשה בישראל מבוצעים מידי שנה קרוב ל-60 אלף ניתוחים אשר מחציתם מבוצעים במרכזים פרטיים והיתר בבתי חולים ציבוריים. ניתוח קטרקט נעשה לרב בהרדמה מקומית ורק במקרים מסוימים מבוצע בהרדמה כללית. באתר ניתן לקבל את כל המידע הרלבנטי על ניתוח קטרקט המודרני כולל קטרקט בלייזר שנכנס למרכזים הפרטיים בשנים האחרונות ומציע מספר יתרונות ביניהם הפחתת אנרגיית האולטראסאונד ממכשירי הפאקו, דיוק מירבי בפתיחת קופסית העדשה וחתכים מדוייקים בקרנית העין המסייעים למנתח בהוצאת הקטרקט. ניתוח קטרקט עבר מהפכה בעשות האחרון עם הופעת מכשור ועדשות מתקדמות המאפשרות ביצוע ניתוחי בחתך הקטן מ2.5 מ''מ, בנוסף עדשות מתקדמות המאפשרות חזרה מהירה לראייה מושלמת לקרוב או לרחוק ואף לכל המרחקים עם עדשה מולטיפוקלית מתקדמת.

גלאוקומה 5

מהי גלאקומה? מדוע נחשב גלאוקומה לגנב השקט של הראייה? מהם הטיפולים המומלצים, ניתוח, לייזר או טיפול תרופתי בגלאוקומה. מה האפשרויות בגלאוקומה לשתלים זעירים? גלאוקומה הינה אחת הסיבות העיקריות לעיוורון בעולם המערבי. שכיחות הגלאוקומה בעולם המערבי הוא כ2% בממוצע. שיעור זה אף מוכפל ומגיע עד לכ- 4% בקרה אוכלוסיית הגיל מעל 7 שנה. טיפול הלייזר בגלאוקומה ממלא תפקיד זה בהצלחה מזה שנים רבות. הוא משמש כמעין "תרופה כירורגית", הניתנת מדי פרק זמן ארוך ושמורידה את הלחץ התוך עיני ברוב חולי הגלאוקומה. המחלה הינה מחלה הגורמת נזק שהולך ומתקדם לעצב הראייה עם אובדן הולך ומתקדם של חלקים בשדה הראייה. אם המחלה לא מטופלת היא מביאה בסופו של דבר לעוורון. עם טיפול נכון ניתן למנוע את הפגיעה בראייה כמעט בכל המקרים. המחלה קיימת בערך ב 2% מהאנשים מעל גיל 40, כלומר ב1 מתוך 50 אנשים.

מחלות לפי סדר האלף בית 10

Eyes.co.il, סקירה מקיפה על מחלות עיניים, עשרות מאמרים הכוללים הסברים מעמיקים ותמונות רלבנטיות על מחלות עיניים. מחלת עיניים סיגמנט קדמי ואחורי.

מחלות עיניים שכיחות ונפוצות 7

מחלות עיניים שכיחות ונפוצות

דלקות עיניים 4

מהי דלקת עיניים? כיצד מגדירים דלקת בעין ומהו הטיפול המומלץ? לעיתים דלקת בעיניים מופיעה ביחד עם צינון וחום גבוה, האם יש קשר בין התבערה בגרון לבין ההפרשות בעין? לעיתים דלקת עיניים יכולה ללוות מחלות של דרכי הנשימה, הנפוצות מאוד בתקופת החורף. דלקות עיניים יכולות להיגרם מנגיף והן הנפוצות ביותר. דלקת בעין נפוצה מאוד במיוחד בקרב ילדים, אך גם לא מעט מבוגרים סובלים ממנה. לעיתים הדלקת מופיעה בעין אחת ולפעמים דלקת עיניים בשתיהן. דלקות עיניים יכולות להתבטא במקומות שונים בעין, זיהום ויראלי או חיידקי או כתוצאה מאלרגיה. מרבית דלקות העיניים (Eye Infections) אינן מסוכנות, אולם אם מזניחים את הטיפול בהן הן עלולות להתפשט ולגרום לנזק קבוע לעין ולראייה. יש לשמור על היגיינת הידיים, לאסור שימוש במגבות משותפות, להיזהר במגע של בקבוק טיפות העיניים עם העין באופן ישיר, ומכניסה לבריכות ציבוריות. מסיבות אלה, מומלץ להשאיר את הילד בבית ולא לשלחו למוסד חינוכי מחשש להחרפת הדלקת והידבקותם של ילדים נוספים. מבחר מאמרים על דלקת בעיניים.

מחלות קרנית, ניתוחי קרנית 3

מחלות קרנית, ניתוחי קרנית

מחלות רשתית העין, ניתוחי רשתית 24

מחלות רשתית העין, ניתוחי רשתית

מחלות עצבי הראייה, נוירואופטלמולוגיה 6

מחלות עצבי הראייה, נוירואופטלמולוגיה

פורום רפואת עיניים

פורום רפואת עיניים מספק מענה לשאלות בתחום מחלות וניתוחי עיניים, ילדים ופזילות. הפורום עוסק במחלות וניתוחי עיניים: קרנית, רשתית, ניתוחי קטרקט, דלקות עיניים, בעיות תשבורת ודרכים קונבנציונליות להסרת משקפיים.