טובה ליפשיץ

אודות פרופ' טובה ליפשיץ:

פרופ' טובה ליפשיץ סיימה את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה ע’‘ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב בשנת 1978. את התמחותה ברפואת עיניים עשתה במרכז הרפואי סורוקה ולאחר מכן יצאה ל- Fellowship בבית החולים Groote Schuur שבקייפטאון, דרום אפריקה, בין השנים 1989-1991 , ולFellowship- נוסף במחלות קרנית וניתוחי קרנית באוניברסיטת South Florida עם פרופ' Rowsey בשנת 1993.

 

פרופ' ליפשיץ התמנתה למנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי סורוקה בשנת 1996 ומאז ועד היום מנהלת את המחלקה ומכשירה ומחנכת דורות של רופאי עיניים במסגרת המחלקה. פרופ' ליפשיץ היא מומחית בתחום ניתוחי קטרקט, קרנית, השתלות קרנית וניתוחי רפרקציה ( תשבורת ) להסרת משקפיים בלייזר וביצעה אלפי ניתוחים בתחומים אלה והובילה טכניקות ניתוחיות מתקדמות בניתוחי עיניים. כמו כן פרופ' ליפשיץ היא מנהלת רפואת העיניים במחוז דרום של שרותי בריאות כללית ובתפקידה זה קידמה את שילוב רפואת העיניים במרחב הדרום תוך שיתוף פעולה בין בית החולים סורוקה והקהילה. פעילותה זו הביאה את רפואת העיניים לתושבי הנגב לרמת מצוינות ואיכות גבוהה ובלתי מתפשרת. פרופ' ליפשיץ פרסמה מאמרים רבים בתחומי מחלות עיניים וניתוחי העיניים ובמיוחד  במחלות הקרנית וניתוחי רפרקציה (תשבורת) וקטרקט.

בשנת 2000 הקימה פרופ' ליפשיץ בסורוקה את המרכז להסרת משקפיים בלייזר ושימשה בין השנים 2006-1010  כיו’‘ר החוג הארצי לניתוחי רפרקציה. בשנת 2003 היא קיבלה את הקתדרה ע’‘ש Dr. James and Ahuva Desnick באוניברסיטת בן גוריון עליה היא מופקדת עד היום. בשנת 2006 התמנתה לדרגת פרופסור חבר באוניברסיטת בן גוריון שבנגב ומשנת 2010 התמנתה לפרופסור מן המניין באוניברסיטה זו.

פרופ' ליפשיץ היא בין היוזמים והמקימים של המרכז הרפואי הרב תחומי ‘‘שבע עיניים’‘ בבאר שבע, אשר במסגרתו נהנים תושבי הנגב מרפואה פרטית ברמה הגבוהה ביותר בכל תחומי הרפואה ובמרכז זה היא מבצעת את ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר וניתוחי עיניים רבים וכמו כן משמשת כמנהלת הרפואית.
פרופ' טובה ליפשיץ מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי ‘‘סורוקה’‘, מנהלת רפואית של מרכז ‘‘שבע עיניים’‘ בבאר שבע ומנתחת עיניים בכירה.

 

ירושלים | טל: 3122 * | דוא"ל: [email protected]