מחלות קרנית, ניתוחי קרנית 1459

מחלות קרנית, ניתוחי קרנית

פורום קרנית העין, מחלות וניתוחים

יש לך שאלות נוספות בנושא מחלות וניתוחי קרנית? פורום רפואת עיניים מספק מענה מהיר לשאלות מטרידות: השתלת קרנית, קרטוקונוס, קרוס לינקינג, יובש עיניים וכו'.

השתלת טבעות בקרנית לטיפול בקראטוקונוס

מאת: ד"ר עאדל ברבארה357

המחלה מתחילה בדרך כלל בגיל הבגרות ומתקדמת עם הזמן בקצב לא אחיד ואישי. בהתחלה ניתן לשפר את הראיה באמצעות משקפים אותם נזקקים להחליף לעיתים קרובות עקב התקדמות המחלה. בשלב שני, כשהמשקפים אינן משפרות את הראיה בצורה מספקת נאלצים לעבור לעדשות מגע.

השתלת קרנית | טכניקות להשתלת קרנית

מאת: פרופ' דוד צדוק631

השתלת קרנית הינו ניתוח ההשתלה הראשון שבוצע בעולם כבר ב 1905, מאז ועד לשנים האחרונות הניתוח לא השתנה במהותו, החלפת הקרנית לכל עובייה בכל מקרה של אובדן ראייה הנובע מעכירויות או עיוותים בקרנית, ובבצקת קרנית הנובעת מאי ספיקה אנדותליאלית (שכבת התאים הפנימית).

השתלת קרנית בלייזר

מאת: פרופ' ישראל קרמר287

חידוש בתחום השתלות קרנית – טכנולוגיה שמבטיחה תוצאות טובות יותר בהתאמת השתל ובאיכות הראייה המושגת הצורך בניתוח השתלת קרנית אינו שכיח וההערכה היא כי בישראל מבוצעים מדי שנה כמה מאות השתלות קרנית.

מומחה קרנית | מומחים לקרנית העין

רשימה מעודכנת של רופאי עיניים ומנתחים המומחים בתחום קרנית העין: מחלות וניתוחים.

מחלות בקרנית העין והשפעתן על הראייה

מאת: ד"ר ד''ר אורי מלר1404

קרנית העין היא השכבה הקדמית של העין והיא האחראית על השבירה האופטית העיקרית של קרני האור החודרות לתוך העין. הקרנית היא רקמה שקופה לחלוטין,

עיניים יבשות | טיפול בעין יבשה | יובש עיניים

מאת: ד"ר נדב בלפר3683

דמעות העין מתפזרות כשכבה עדינה (פילים) על פני קרנית העין. הן מקנות לקרנית שטח פנים חלק, שומרות על לחות העין, על אפיתל הקרנית (השכבה החיצונית) והן הקו הראשון בהגנה על העין מפני חדירה של זיהומים.

פטריגיום | ניתוח להסרת פטריגיום

מאת: ד"ר משה מלכין921

פטריגיום ופינגווקולה הינם תוצאה של שיגשוג רקמת החיבור של הלחמית הגדלה באיטיות. נגעים אלו אינם ממאירים והם שכיחים יותר במבוגרים כאשר השכיחות עולה עם הגיל. תזכורת אנאטומית: השכבה החיצונית של העין מורכבת מלובן העין ומהקרנית השקופה

קרוס לינקינג (קשרי צילוב) | טיפול לקרטוקונוס

מאת: פרופ' דוד צדוק402

מטרת הטיפול בחולים עם קרטוקונוס היא לתקן את חדות הראייה. במקרים לא קשים, אפשר להשיג זאת בעזרת משקפיים ובמקרים מתקדמים יותר יש צורך בעדשות מגע. כאשר מתפתחת חוסר סבילות לעדשות מגע או כאשר עדשות המגע נופלות לעיתים קרבות ניתן לשקול השתלת טבעת לקרנית.

קרטוקונוס | קרנית חרוטית

מאת: ד"ר אורי ריחני826

קרטוקונוס או קרנית-חרוטית הינה מחלה נפוצה בקרב צעירים בתקופת הבגרות, בה מתפתחת התדקקות והתבלטות של הקרנית תוך עיוות צורתה הכיפתית ועליה בקמירותה. שינויים אלה במבנה הקרנית מתבטאים בהופעת...

שריטה בקרנית העין

מאת: פרופ' דוד צדוק3749

שריטה חוזרת בקרנית נובעת מחוסר היצמדות של שכבת האפיתל, השכבה החיצונית של הקרנית, לקרום הבסיס שלה. הפרעה זו גורמת לכאב עז מאחר ואיבוד תאי האפיתל חושף את קצות העצבים בקרנית. בדר’‘כ יש סיפור קודם של חבלה בקרנית כגון פגיעה מאצבע...